Sprzątanie wind

Winda brudna, niezbyt przyjemnie pachnąca, do której aż nie chce się wsiadać. Znacie to? Niestety, nadal spotyka się takie sytuacje, i to nie tylko w starych budynkach. My temu zapobiec, postaw na sprzątanie wind Łódź wykonywane przez specjalistów z firmy Cleanes. Każdego dnia zadbają oni o tę małą, ale zarazem niezwykle ważną część wspólną budynku, z której korzystają prawie wszyscy mieszkańcy. Sprawią oni, że ta wizytówka obiektu stanie się nie tylko funkcjonalną, ale i wyjątkowo zadbaną przestrzenią.

Jak odbywa się mycie windy?
Mogłoby się wydawać, że czyszczenie dźwigów osobowych nie jest skomplikowaną sprawą. Co może być bowiem trudnego w dbaniu o powierzchnię wynoszącą od około 1 m2 do około 2 m2? Jednak, ze względu na materiały z których wykonane są omawiane przestrzenie oraz ilość osób, która z nich korzysta, codzienne dokładne czyszczenie wind jest nie lada sztuką.

Dźwigi osobowe najczęściej tworzone są ze stali nierdzewnej. W starszych modelach pokrywana jest ona farbą (często farbą olejną), w nowszych – zabezpieczana specjalnym lakierem. Do tego niejednokrotnie dochodzi szklana tafla lustra oraz przyciski w całości lub części stworzone z tworzywa sztucznego. Tak różne materiały wymagają tego, by podczas sprzątania dźwigu osobowego użyć kilku różnych preparatów. Środki te mają jednak za zadanie nie tylko pozbyć się aktualnie obecnych zabrudzeń, ale też zmniejszyć ich ilość w najbliższej przyszłości. Odbywa się to między innymi dzięki temu, że specjalistyczne substancje chronią powierzchnie stalowe i szklane przed tak zwanym palcowaniem się, czyli pozostawaniem na nich śladów po dotknięciu palcem przez użytkownika.

Nie zapomnijmy jednak i o tym, że sprzątanie windy osobowej obejmuje również dbanie o jej podłogę. Jest to ogromne wyzwanie zwłaszcza w chłodniejsze, błotniste czy śnieżne dni. Winda znajduje się bowiem blisko wejścia, w związku z tym nanosi się do niej sporo tego typu zabrudzeń. Ale, spokojnie, i na nie specjaliści z Cleanes mają swoje fachowe sposoby!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!