Polimeryzacja posadzek Łódź

Szkoły i przedszkola. Biura i urzędy. Obiekty magazynowe i produkcyjne. Ale też coraz częściej domy i mieszkania. Właściciele wszystkich tych przestrzeni coraz chętniej decydują się na usługę o nazwie polimeryzacja podłóg. Dzięki niej posadzki stają się lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, ich trwałość jest większa a dodatkowo zapewnione zostają im podwyższone właściwości antypoślizgowe podłoża i jego odświeżony wygląd. Zobacz, jak powyższą pracę przeprowadzają specjaliści firmy Cleanes działający na terenie Łodzi i okolic.

Akrylowanie podłóg czyli ich polimeryzacja

Na początek podkreślmy, jakie typy podłóg mogą zostać poddane wspomnianym działaniu. Polimeryzacja posadzki to bowiem usługa, która jest skuteczna tylko w konkretnych typach podłoży. Są to podłoża kamienne, bitumiczne, azbestowe i z colowinylu. Możliwa jest również polimeryzacja posadzek PCV.

W każdym przypadku nasza praca składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest namaczamy podłogę za pomocą preparatu usuwającego tłuste plamy oraz stare, niepotrzebne już warstwy polimerowe. W tym kroku następnie czyścimy powierzchnię (ręcznie bądź maszynowo), neutralizujemy ją za pomocą wody i dokładnie osuszamy mopem lub dedykowaną maszyną.

Etap drugi, jakiemu podlega polimeryzacja podłogi, to nałożenie właściwej powłoki zabezpieczającej. Dla osiągnięcia właściwego efektu środki do polimeryzacji podłóg nakłada się w kilku warstwach, każdą kolejną nanosząc prostopadle względem poprzedniej. Czas potrzebny na schnięcie podłoża pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw wynosi do godziny, a pełne wyschnięcie pozwalające na swobodne korzystanie z przestrzeni to aż do 12 godzin.

Ostatnia z prac jeśli chodzi o akrylowanie posadzek to ich konserwacja za pomocą dedykowanych środków czyszczących posiadających w składzie polimery. Odbywa się ona po wyschnięciu podłogi i należy ją powtarzać przy późniejszym każdorazowym czyszczeniu powierzchni.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!